Freelance

Test Automation Engineer

Algoteque • Warsaw (Pologne)

ALGOTEQUE is an IT consultancy firm that helps startups, mid-sized and large corporations to create and deliver innovative technologies. Our team has a successful track record in designing, developing, implementing, and integrating software solutions (AI, ML, BI, Web, Automation) for Telecom, Energy, Bank, Insurance, Pharma, Automotive, Industry, e-commerce. We deliver our services both in fixed-price and time-and-materials models, helping our customers achieve their business and IT strategies.

Le poste

- Projekt realizowany w ramach modernizacji produktu, w oparciu o rozwiązania cloudreadiness i architekturę mikroserwisową - Praktyki: Code Review, Clean Code - Przygotowanie Scenariuszy testowych - Cykl życia defektów - Test Flow - Przygotowywanie danych testowych - Debugowanie błędów systemu i problemów środowiskowych - Priorytetyzacja - Planowanie testów i przygotowanie Test Planu - Raportowanie - Zarządzanie środowiskami testowymi   - Praca z narzędziami Jira i Confluence - Praca w zespole 5-10 osób

Profil recherché

- Doświadczenie min 3 lata na podobnym stanowisku - Język angielski min. B2 - QA Tools: Bardzo dobra znajomość: Java, TestNG (Testing Framework), Kafka Events (Apache clients library), Gitflow, Playwright/Selenium, Bazy danych  Znajomość: Allure (Reporting), RestAssured, Postman, SoapUI Mile widziane: Docker/Podman, log4j (Logging), Gatling/JMeter (Load & Performance) - Rodzaje Testów: Bardzo dobra znajomość: testy systemowe, mikroserwisOw, GUI (frontendowe), Api (Soap/Rest), bazodanowe  Znajomość: testy integracyjne systemów, eksploracyjne, wydajnościowe, User Acceptance Mile widziane: testy bezpieczeństwa systemów Informatycznych, Disaster Recovery, wdrożeniowe/ realeasowe, gotowości operacyjnej -  Development: Bardzo dobra znajomość: Spring Boot,  Spring Data JPA, Spring Cloud Stream, Kafka, Avro, Architektura Mikroserwisów (od strony praktycznej) Znajomość: Liquibase, REST, JUnit, AssertJ, Git, Angular, SQL (PostgreSQL, Oracle, MSSQL) Mile widziane: Hibernate, JavaScript, Python, OpenAPI, Micrometer/OpenTelemetry, Maven, Material UI, Docker / Podman - Ops (znajomość użytkowania, nie konfiguracja): Znajomość: Narzędzia do skanowania (Fortify, NexusIQ, SonerQube), Kubernetes/ Openshift Mile widziane: CI/CD, Kibana/ Elasticsearch, Dynatrace - Rozumienie Produktu: Znajomość: rozumienie kontekstu biznesowego, celu biznesowego, świadomość Infrastruktury, umiejętność optymalizacji i kosztów utrzymania - Standardy i dobre praktyki: Bardzo dobra znajomość: Code Review, Clean Code, Przygotowanie Scenariuszy testowych, Cykl życia defektów, Test Flow, Przygotowywanie danych testowych, Debugowanie błędów systemu i problemów środowiskowych, priorytetyzacja, Umiejętności analityczne   Znajomość: Pair Programming, TDD / BDD, Planowanie testOw i przygotowanie Test Planu, Raportowanie, Zarządzanie środowiskami testowymi   - Technologie/Metodyki - Aglie i Scrum: Bardzo dobra znajomość: Refinement, Dekompozycja wymagań biznesowych, Zasady pracy w Scrum

Algoteque

Contrat

Freelance • Temps Plein

Expérience

3 ans minimum

Aucun requis

Rémunération

Localisation

Warsaw (Pologne)

Référence

1821461