logo Algoteque

Architekt rozwiązań infrastruktury - Senior

Algoteque • Warszawa (Poland) • Hybrid

About us

ALGOTEQUE is an IT consultancy firm that helps startups, mid-sized and large corporations to create and deliver innovative technologies. Our team has a successful track record in designing, developing, implementing, and integrating software solutions (AI, ML, BI, Web, Automation) for Telecom, Energy, Bank, Insurance, Pharma, Automotive, Industry, e-commerce. We deliver our services both in fixed-price and time-and-materials models, helping our customers achieve their business and IT strategies.

Job Description

Zakres obowiązków: - Projektowanie i dostosowywanie usług i procesów cyberbezpieczeństwa do zmieniających się warunków biznesowych, w tym bezpiecznego udostępniania aplikacji w środowisku Kubernetes. - Udzielanie wsparcia merytorycznego w zakresie architektury cyberbezpieczeństwa dla biznesu i IT w projektach chmurowych i on-premise w banku. - Projektowanie i zarządzanie (governance) ruchem w obrębie klastra (wiele współdzielonych klastrów). - Analiza, ocena i doskonalenie mechanizmów technicznych, organizacyjnych i proceduralnych zapewniających wymagany poziom bezpieczeństwa usług, procesów, systemów i aplikacji w banku. - Wsparcie merytoryczne w procesach skanowania i zarządzania podatnościami w środowiskach orkiestracji kontenerów.

Required qualifications

Od kandydata oczekujemy: - Posiadania wykształcenia wyższego technicznego o kierunku teleinformatycznym lub pokrewnym. - Minimum 5-letniego doświadczenia w obszarze cyberbezpieczeństwa (preferowane doświadczenie w roli architekta bezpieczeństwa IT lub stanowisko pokrewne w instytucji finansowej). - Doświadczenia w skanowaniu i zarządzaniu podatnościami w środowiskach orkiestracji kontenerów. - Doświadczenia w zarządzaniu podatnościami w warstwach obrazów kontenerów. - Ugruntowanej wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa w obszarach: bezpieczeństwo rozwiązań chmurowych (Azure, GCP, AWS); bezpieczeństwo aplikacji lub SDLC; DevSecOps; bezpieczeństwo sieci komputerowych; bezpieczeństwo systemów Linux, UNIX; bezpieczeństwo systemów Windows. - Praktycznej wiedzy z zakresu znajomości mechanizmów bezpieczeństwa, np. uwierzytelnianie, autoryzacja, kryptografia, bezpieczeństwo interfejsów komunikacyjnych, zarządzanie uprawnieniami, ochrona danych, przeciwdziałanie złośliwemu oprogramowaniu. Dodatkowym atutem będzie: - Znajomość dobrych praktyk CI/CD. - Wykorzystanie narzędzi typu secrets vault. - Znajomość tematyki "software defined network", konteneryzacji w chmurach publicznych. - Znajomość rynkowych standardów bezpieczeństwa oraz regulacji dla sektora bankowego – ISO 27000, NIST, CIS, - Rekomendacja D, Komunikat Chmurowy, Rekomendacja o bezpieczeństwie płatności internetowych, UKSC, PSD2, DORA itp.

Job details

Company

Algoteque

Contract

Full-time

Salary

B2B Contract

Job location

Hybrid • Warszawa (Poland)

Reference

1823908

Interested in this job ?

💬 Personalize your message to the recruiter, Click here !

By clicking on Apply, I accept that the information entered will be used as part of the management of applications. In accordance with the law "Informatique et Libertés", you can exercise your right of access to the data concerning you and have them rectified by contacting us : jobposting.pro/contact
Learn more about our data protection policy.