logo Algoteque
Freelance

Analityk Systemowy

Algoteque • Warszawa (Pologne)

À propos

ALGOTEQUE is an IT consultancy firm that helps startups, mid-sized and large corporations to create and deliver innovative technologies. Our team has a successful track record in designing, developing, implementing, and integrating software solutions (AI, ML, BI, Web, Automation) for Telecom, Energy, Bank, Insurance, Pharma, Automotive, Industry, e-commerce. We deliver our services both in fixed-price and time-and-materials models, helping our customers achieve their business and IT strategies.

Le poste

Opis stanowiska: SEPA Instant, realizowana w ramach produktu GCN Modernizacja Płatności, to rozwiązanie microserwisowe, oparte na technologiach OpenShift i Kafka. Zakres obowiązków: Analiza systemowa: - Szczegółowa dekompozycja wymagań i pogłębiona analiza systemowa na podstawie danych od analityka biznesowego/SME. - Gromadzenie i analiza wymagań systemowych. - Przygotowywanie analizy systemowej oraz opisu rozwiązań i procesów płatniczych oraz około płatniczych (np. słowniki, przewalutowanie) na podstawie wymagań biznesowych. - Analiza i wykorzystanie istniejących systemów i komponentów w celu pozyskiwania niezbędnych informacji dla nowych produktów, procesów i systemów. - Mapowanie procesów, połączeń oraz danych niezbędnych do wdrożenia rozwiązań funkcjonalnych i systemowych. - Wsparcie prac analitycznych realizowanych przez dostawców oraz jednostki banku, przygotowywanie specyfikacji funkcjonalnych i projektów technicznych systemów IT, w tym samodzielne tworzenie dokumentacji analitycznej zgodnie z wymaganiami banku. Projektowanie rozwiązań: - Udział w projektowaniu oprogramowania, procesów i systemów poprzez analityczny wkład. - Wsparcie zespołu developerskiego w opracowywaniu opisów dla rozwiązań funkcjonalnych. - Parametryzacja oraz przygotowywanie instrukcji dla środowisk. - Wspomaganie procesów zapewniających jakość oprogramowania (np. C4, technologia Avro) pod kątem projektowania optymalnych/wydajnych rozwiązań technicznych. - Wsparcie w przygotowywaniu metryk i wytycznych do monitoringu oraz raportów w oparciu o wiedzę systemową. Wdrożenie rozwiązań: - Udział w pracach wdrożeniowych z wykorzystaniem wiedzy systemowej. - Wsparcie prac analitycznych, implementacyjnych, testowych oraz wdrożeniowych w zakresie narzędzi migracyjnych i integracyjnych (ETL, rekoncyliacja) w obszarze Payments. Testy rozwiązań: - Wsparcie w przygotowywaniu i weryfikacji scenariuszy testowych (automatyzacja) w przypadku współpracy z podmiotami zewnętrznymi i wewnętrznymi. - Wsparcie testerów w przygotowywaniu testów i scenariuszy pod automatyzację w oparciu o wiedzę systemową. Dokumentacja: - Przygotowywanie dokumentacji oraz historyjek dotyczących rozwiązań funkcjonalnych, komponentów, integracji oraz danych. - Prowadzenie i wersjonowanie dokumentacji w dostępnych narzędziach.

Profil recherché

Wymagania: - Minimum 4 lata doświadczenia w samodzielnym prowadzeniu analiz systemowych. - Praktyczna wiedza na temat interfejsowania i integracji aplikacji, przepływu danych, charakterystyk interfejsów i połączeń (REST API, WebServices, SOAP, połączenia sieciowe, wymiana plikowa). - Praktyczna wiedza z zakresu przesyłania komunikatów (Kafka, SOA/IBM MQ/Rabbit). - Umiejętność tworzenia diagramów i dokumentacji na potrzeby zespołu developerskiego. - Znajomość podstaw języków programistycznych, preferowana JAVA (umożliwiająca przeglądanie kodu oraz identyfikację braków). - Znajomość rozwiązań mikroserwisowych i cloud readiness. - Znajomość infrastruktury, głównie baz danych (Oracle, PostgreSQL), umiejętność pozyskiwania danych za pomocą zapytań SQL. - Wiedza na temat bankowych systemów informatycznych lub pokrewnych finansowych (mile widziane płatniczych). Nice to have: - Doświadczenie programistyczne. - Doświadczenie w projektach prowadzonych w Scrum. - Znajomość technologii AVRO. - Doświadczenie w raportach i rozliczeniach płatniczych. - Znajomość standardów ISO w kontekście płatności, zwłaszcza MX/ISO 20022.

En résumé

Société

Algoteque

Contrat

Freelance • Temps Plein

Expérience

5 ans minimum

Diplôme

Aucun requis

Rémunération

B2B Contract

Localisation

Warszawa (Pologne)

Référence

1823932

Twitter facebook linkedin

Ce poste vous intéresse ?

💬 Pour personnaliser votre message au recruteur cliquez ici !

En cliquant sur postuler, j'accepte que les informations saisies soient exploitées dans le cadre de la gestion des candidatures. Conformément à la loi "informatique et libertés", vous pouvez exercer votre droit d'accès aux données vous concernant et les faire rectifier en nous contactant: jobposting.pro/contact
En savoir plus sur notre politique de protection des données.