logo Algoteque

Specjalista ds. Bezpieczeństwa Chmury (Azure/GCP)

Algoteque • Warszawa (Poland) • Full Remote

About us

ALGOTEQUE to firma doradcza IT, która wspiera startupy, średnie i duże przedsiębiorstwa w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych technologii. Nasz zespół ma udokumentowane sukcesy w projektowaniu, rozwijaniu, wdrażaniu i integracji rozwiązań programistycznych (AI, ML, BI, Web, Automatyzacja) dla branż takich jak telekomunikacja, energetyka, bankowość, ubezpieczenia, farmacja, motoryzacja, przemysł oraz e-commerce. Świadczymy nasze usługi zarówno w modelu fixed-price, jak i time-and-materials, pomagając naszym klientom w osiąganiu ich celów biznesowych i strategii IT.

Job Description

Zakres zadań: Jako Specjalista ds. Bezpieczeństwa Chmury będziesz odpowiedzialny za opracowywanie i wdrażanie mechanizmów zabezpieczeń w środowiskach chmurowych, takich jak Azure i GCP. Twoim celem będzie minimalizowanie ryzyka i podnoszenie poziomu ochrony danych w organizacji. Kluczowe zadania to: - Wdrażanie i utrzymywanie polityk hardeningowych dla platform chmurowych. - Współpraca z zespołami DevSecOps, aby zapewnić zgodność infrastruktury z najnowszymi standardami bezpieczeństwa. - Automatyzacja procesów zabezpieczeń z wykorzystaniem narzędzi Infrastructure as Code (Terraform, itp.). - Zapewnienie zgodności z wymogami prawnymi i regulacyjnymi, w tym monitorowanie zgodności z przepisami takimi jak RODO, Prawo Bankowe, oraz rekomendacjami KNF. - Zapewnienie, że systemy operacyjne i aplikacje w chmurze są zabezpieczone zgodnie z najlepszymi praktykami. - Przeprowadzanie analiz ryzyka i audytów bezpieczeństwa. - Praca z zespołami technicznymi nad optymalizacją środowiska w zakresie wydajności i bezpieczeństwa.

Required qualifications

Wymagania: - Biegła znajomość technologii chmurowych, takich jak Microsoft Azure i Google Cloud Platform (GCP). - Doświadczenie w pracy z Office 365 i jego bezpieczeństwem. - Umiejętność zarządzania infrastrukturą z wykorzystaniem narzędzi Infrastructure as Code, zwłaszcza Terraform. - Znajomość obowiązujących przepisów regulujących sektor bankowy, w tym: - Wytycznych UKNF dotyczących przetwarzania danych w chmurze. - Regulacji RODO. - Prawa Bankowego oraz Rekomendacji D KNF. - Doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu polityk hardeningowych. - Wiedza z zakresu cyberbezpieczeństwa i ochrony danych. - Znajomość narzędzi używanych w ramach DevSecOps (np. Jenkins, Jira, SAST). - Praktyczna znajomość konteneryzacji i orkiestracji, w tym narzędzi takich jak Docker, Kubernetes, OpenShift, GKE, AKS, Anthos. - Umiejętność zabezpieczania systemów operacyjnych w środowiskach chmurowych. - Dobra znajomość zagadnień z zakresu sieci i protokołów sieciowych. - Znajomość systemów zarządzania tożsamością, takich jak Entra ID, IAM, Active Directory (AD).

Job details

Company

Algoteque

Contract

Full-time

Salary

B2B Contract

Job location

Full Remote • Warszawa (Poland)

Reference

1926304

Interested in this job ?

Are you legally authorized to work in Poland?

Yes No

"Remote work" means for us working in POLAND, not from another country. Can you work in Remote living only in Poland?

Yes No
💬 Personalize your message to the recruiter, Click here !

By clicking on Apply, I accept that the information entered will be used as part of the management of applications. In accordance with the law "Informatique et Libertés", you can exercise your right of access to the data concerning you and have them rectified by contacting us : jobposting.pro/contact
Learn more about our data protection policy.